Wychowanie Komunikacyjne
Czasopismo dla nauczycieli

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół średnich W Warszawie, 18-19 czerwca 2001

W Warszawie, w dniach 18-19 czerwca, odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Osiem drużyn, które zmagały się na Torze STEGNY o pierwsze miejsce w kraju, wyłoniono w dwóch półfinałach strefowych, w Poznaniu (11-12 maja) i Warszawie (18-19 maja).

Rozegrano trzy konkurencje techniczne - sprawnościowa jazda samochodem i motocyklem oraz zespołowa wymiana koła na czas. Ponadto zawodnicy musieli rozwiązać test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, rozpoznać i wymienić nazwę części lub podzespołu pojazdu, odpowiedzieć na pytania z historii motoryzacji, a także wykazać się umiejętnością udzielenia pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku drogowego.

Suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach decydowała o klasyfikacji.

Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Daewoo-FSO (m.st. Warszawa) przed drużyną Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, (małopolskie), drużyną Zespołu Szkół Samochodowych Nr 2 w Warszawie (m. st. Warszawa) i drużyną Zespołu Szkół Mechaniczno-Ekonomicznych w Kielcach (świętokrzyskie).

Więcej szczegółów w wydaniu wrześniowym

materialy/mat002a.jpg

Zwycięska drużyna - Mariusz Kosek, Marcin Śmietański i Jarosław Konowrocki otrzymała liczne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz puchar, który wręczył insp. Ryszard Siewierski, Dyrektor Biura Koordynacji Służby Prewencyjnej KG Policji, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego


wersja do druku
administrator strony: filips